De aftocht van Roemer


De Nederlandse Nicolae Ceauşescu, beter bekend als Emile Roemer van de SP, heeft zich in de Kamer dermate hevig opgewonden over Wilders’ islamitisch stemvee dat hij besloot met zijn gehele fractie de plenaire zaal van de Tweede Kamer te verlaten. De SP’ er had er natuurlijk ook voor kunnen kiezen Wilders van repliek te dienen, want die wordt nu juist door zijn tegenstanders ervan beticht het debat te ontlopen. Maar toch, er woei na het verscheiden van de SP even een frisse wind door het parlement.

De ophef over Wilders’ opmerking is zo’n typisch voorbeeld van spijkers op laag water zoeken door de tegenstanders van Wilders, want de term stemvee over bepaalde bevolkingsgroepen is zo oud als Methusalem. In het licht gezien van het luttele feit dat ze bij de SP zelf nooit een blad voor de mond genomen hebben was het vertrekkende defilé van de cryptocommunisten vooral een uiting van ongezonde hypocrisie. Om nog maar te zwijgen over de ophef bij andere politici, inclusief die van onze premier, die de term islamitisch stemvee ongepast vond. Je zou hem er bijna aan willen herinneren dat ze nog in deze jonge eeuw drie dissidenten op een Sovjetachtige wijze uit de VVD gesmeten hebben wegens “ongepaste” denkbeelden. Geen andere partij kan zich aan een dergelijke obscure kieskeurigheid spiegelen.

Dat moslims echter stemvee zouden zijn is overigens geen vinding van Wilders maar ironisch genoeg afkomstig van de Nederlandse afdeling van de Arabische Europese Liga (AEL), en in een nogal interessante setting. We gaan daarvoor terug naar het jaar 2002 en zien dat ze bij de AEL naast dat ze daar SP=Racisme schrijven, ook Arabieren en Moslims zijn wel goed als stemvee, maar mogen zich publiekelijk niet uiten of voor zichzelf opkomen. De SP wil wel een sociaal Nederland, maar dan geen multicultureel Nederland, die de identiteit en religie van de Arabische en Islamitische gemeenschap respecteert. En deze woede-uitbarsting was het gevolg van een conflictje over een demonstratie in Maastricht.

Eerder in de historie werden katholieken nogal eens als stemvee afgeschilderd. Zo schreef de publicist Jos van Meeuwen in zijn boek Lijden aan eenheid over Katholieke arbeiders op zoek naar hun politiek recht (1897-1929) over katholiek stemvee. De term stemvee werd ver daarvoor al meermalen denigrerend gebruikt voor de katholieke medemens.

Nu zou je Wilders jegens moslims van een discriminatoire visie kunnen betichten, maar zo herinner ik me, dat de SP vele keren de welgestelde mens tot zondebok van alle ellende in de wereld maakte. En niet alleen de welgestelde mens, maar ook de Amerikanen en de Israëliërs, en vervolgens alles wat rechts is. En zelfs in zo’n rigide beeldvorming dat ze er een links volksfront à la Léon Blum voor in petto hadden om Nederland te hervormen tot socialistische heilstaat. Maar ja, de kiezer had daar gelukkig even geen zin in en dus werd het land behoed voor nog meer overheidspaternalisme en een massale volksverhuizing van islamitisch stemvee.

Veel enger dan Wilders’ islamitisch stemvee zou je het antidemocratisme van de vorige roerganger van de SP mogen noemen. Het was Jan Marijnissen die de parlementaire democratie aan z’n laars lapte door op te merken dat de PVV voor regeren uitgesloten diende te worden. Niet door de kiezer maar door de beschikking van de SP, zou de PVV voor regeringsdeelname uitgesloten moeten worden. Ware het niet dat de SP gelukkig niet over de macht beschikt waarmee de dictator met de snor even acht jaar het Duitse parlement terzijde schoof om z’n gang te kunnen gaan. Niet helemaal vreemd zo’n oprisping van de worstendraaier uit Oss, want de SP is ontsprongen aan de bronnen van totalitaire regimes.

Dat diezelfde Jan Marijnissen Geert Wilders levensgevaarlijk noemde, zou je mogelijk kunnen opvatten als een uitnodiging dit gevaar te stopen. En we weten dat het stoppen van een democratisch gekozen gevaar alleen mogelijk is met andere dan legale middelen.

En wat te denken van de SP-spandoek op de Dam te Amsterdam op 22 maart 2008: Vol = vol, alle racisten het land uit! Want wanneer ben je volgens de definitie van de SP racist? Gezien de afkeer die ze in die partij voor Wilders aan de dag leggen ben je al racist als je de islam voor geen cent vertrouwt, en kun je als vermeend racist je biezen pakken als Emile Roemer de macht zou grijpen. Zover zal het nooit komen, want de mens snapt natuurlijk ook wel dat in de landen waar de idealen van Emile Roemer en die van de islam praktijk zijn men de vrije meningsuiting wel vergeten kan.

De partij van Emile Roemer en de islam hebben daarnaast nog iets anders gemeen waarmee ze hun aanhang in een roes weten te brengen, namelijk een onverteerbare afgunst. Onder het motto, wat je zelf niet kunt verwerven gun je de ander ook niet, proberen de SP en de islam ons de armoetijden in te klungelen zodat we allemaal afhankelijk zijn van vadertje Roemer of godje Allah. Het valt daarom te hopen dat Emile Roemer en zijn partijgenoten nog vaak de Kamer voor wissewasjes zullen verlaten. Dat lucht tenminste even op in deze roerige tijden.

Filantroop

Informatie over dit artikel:

(Geef commentaar, kijk wat andere hebben geschreven of plaats een link op je eigen weblog!)


Vorige en volgende artikelen

Categorieën